Bine ai venit, Vizitator
Utiliztor: Parolă Amintește-mă

SUBIECT: Palavrageala

Palavrageala acum 9 luni 2 săptămâni #25373

• sosta
  • Deconectat
  • Membru CCG
  • Membru CCG
  • Postări: 1087
  • Mulțumiri primite: 421
Vin si eu! Am incercat sa fac o rezervare la bowling dar programul este de la ora 16:00. Am sa incerc atunci.
Următorul utilizator(ori) v-au spus Mulțumesc: cosman

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Palavrageala acum 9 luni 2 săptămâni #25374

• sosta
  • Deconectat
  • Membru CCG
  • Membru CCG
  • Postări: 1087
  • Mulțumiri primite: 421
Am rezervat un culoar de la ora 22:00 ... atunci era prima data liber!

Palavrageala acum 9 luni 2 săptămâni #25375

• ciprian.dascalescu
  • Deconectat
  • Membru CCG
  • Membru CCG
  • Postări: 686
  • Mulțumiri primite: 142
Seara a fost perfecta , Biliard si bowling . Sa felicitam pe juniorul lui Danos ca, cred ca e prima oara care joaca biliard si bowling dar sa descurcat bine . Poate mai iesim la astfel de activități , astept urmatorul coleg care vrea sa organizeze o asemenea seara ....

Palavrageala acum 8 luni 1 săptămână #25457

• cosman
  • Deconectat
  • Membru CCG
  • Membru CCG
  • Postări: 762
  • Mulțumiri primite: 190
Intrebare:
La intrarea intr un sens giratoriu,biclistul pastreaza directia de mers pe banda 1 pana la a 3 a sau a 4 a iesire din sens sau schimba benzile 2,3 ?

Palavrageala acum 8 luni 1 săptămână #25458

• cipt2001
  • Deconectat
  • Membru CCG
  • Membru CCG
  • Postări: 555
  • Mulțumiri primite: 249
Probabil depinde de sensul giratoriu, de exemplu la Ivas venind de pe faleza si mergand spre Casa de Apa, eu stau intre banda 1 si 2 pentru ca spatiul permite. Daca nu se vine cu viteza probabil as incerca sa ma incadrez dinainte pe banda 2 (dar spre banda 1, nu pe mijloc), daca nu prea se poate as sta pe banda 1 si m-as asigura ca lumea stie ce vreau sa fac semanlizand de zor cu mana stanga.

In general merg pe 2 principii care se aplica si aici:
1. ma asigur ca lumea imi stie intentiile
2. ma uit bine si incerc un contact vizual cu cei din trafic
Următorul utilizator(ori) v-au spus Mulțumesc: l.atanasiu, Aurelian, cosman

Palavrageala acum 8 luni 1 săptămână #25459

• cosman
  • Deconectat
  • Membru CCG
  • Membru CCG
Eu pana acum am procedat in felul urmator:
Am intrat in sens pe banda 1 exprimandu mi intentia de a ramane prin semnalizare cu bratul stang si apoi iesirea cu bratul drept tot de pe banda 1.
Binenteles cu contact vizual la reactia soferilor din trafic.
Sunt curios ce prevede legislatia rutiera pe acest sector de trafic.

Palavrageala acum 5 luni 2 săptămâni #25762

• ciprian
  • Deconectat
  • Platinum Boarder
  • Platinum Boarder
  • Postări: 4414
  • Mulțumiri primite: 1232
Da ce faci Domnule Presedinte , te-ai decis gata, mi-ai luat Aria Privata ? Cred ca esti mandru de realizarea ta !!! Nici nu puteai dormi de cat te rodea acest lucru !! Chiar ma gandeam cand ai s-o faci . Uite ca ai reusit .BRAVO. !!!
Chiar nu-mi pasa nici cat ii negru sub unghie. Cand eram in acest club nu credeam si poate chiar nu vroiam sa cred ce spuneau altii despre caracterul tau atata timp cat lucrurile mergeau bine. Asa credeam eu !!! Tu stiiai exact care iti este scopul. Tu , nu tii la oamenii din club, nu-ti pasa decat cand ai nevoie de iei sau la o bauta cu ei. Atata timp cat fac ce iti place tie, totul este bine, pe urma asa cum le spui tu la fiecare SA-I FUT . Ei nu stiu asta . Scuzati !!!! Astazi nu am chef sa ma manjesc, dar va urma un mesaj . Sa nu cumva sa-l stergi, ca te cred in stare, ca altfel iti fac un pomelnic pe Facebook de te stie toata lumea, asa cu nume cu tot. Cate stiu eu despre acest club , nu stiu toti ceilalti la un loc si am si agenda cu totul notat.

Si sa mai stii un lucru foarte important : tu si chiar ceilalti membri, ca eu chiar daca am plecat , sau mi s-a dorit plecarea, nu voi vorbi despre realizarile si tot ce a insemnat clubul cu secretele lui , cu altii. E o chestie care va ramane acolo , a fost.

Ultima Editare: de ciprian.

Palavrageala acum 5 luni 2 săptămâni #25763

• pedro
  • Deconectat
  • Membru CCG
  • Membru CCG
  • Postări: 752
  • Mulțumiri primite: 337
Ciprian , parerea mea este sa lasam ce a fost in trecut ..sau ce ai tu notat in agenda! Daca ai ceva personal de spus presedintelui..eu zic sa o faci in particular ca asa este frumos si civilizat! poate nu pe toti ne intereseaza ce a fost in trecut..noi vrem doar sa vedem ce facem in viitor !! Cu luarea Ariei Private, nu a fost decizia personala a presedintelui..s-a discutat si sa dezbatut subiectul in sedinta la care te am invitat sa faci parte , si prin hotararea majoritati , ti s-a retras Aria Privata, fiindca dupa cum stim cu toti inclusiv tu, in ultima mare perioada de timp...implicare in activitatile clubului, evenimetele clubului, implicare in ceea ce tine de Club a fost ZERO!! Gresesc undeva Ciprian? daca am gresit , te rog sa imi spui unde!! Eu iti inteleg foarte bine supararea , ca ai muncit mult pt acest club , dar si pe noi ne doare cand cu toti stim ce faceai , cata implicare aveai , si acum de de 1 an si ceva , numai vii nici macar cu o vorba buna!! Nu cred ca isi au rost razbunarile, dezgroparea securi , etc!!
Următorul utilizator(ori) v-au spus Mulțumesc: gabimoraru, l.atanasiu, ciprian.dascalescu

Ultima Editare: de pedro.

Palavrageala acum 5 luni 2 săptămâni #25767

• ciprian
  • Deconectat
  • Platinum Boarder
  • Platinum Boarder
Asa e Pedro cum spui tu. Mă faci să răd. Ei..., dar mai vorbim noi dacă ne mai întâlnim vreodată , poate ! Să știi și tu, și ai să vezi, Muti nu va sta niciodată fata in fata cu cel care are ceva să-i reproșeze știind că ăla are dreptate. Asa sa întâmplat și cu Marius, Cristi, Florin, Monica, Çosmin, Silviu, ...... pur si simplu au fost dați afară. Toți acești oameni au fost de la începutul începutului, unii mai puțin. Unii pleacă , doar unul rămâne !!! Pedro, ai curajul să-ți menții poziția de a fi vorbit eu cu el la ședintă, nestiind ce am discutat eu cu el acasa la mine . S- a discutat și ... Ceea ce a facut după aceea, ce măsuri a luat denotă cât de slab este la capitolul comunicare , în relația cu oamenii, cu membrii clubului care îl conduce. Nu la interesat niciodată oamenii. Nu voi veni la o sedința să discut anumite lucruri de care unii membrii nu ar trebui sa știe, asta e .O rugaminte la votanti, cum nu s- a votat cu biletele , găsesc și eu curajoși care au votat pentru ? Să spună fiecare care a fost pentru plecarea mea .

Palavrageala acum 5 luni 2 săptămâni #25768

• pedro
  • Deconectat
  • Membru CCG
  • Membru CCG
Ciprian..se pare ca nu ne intelegem..Nu sa pus la vot plecarea ta sau excluderea din club..niciodata nu s-a pomenit asta , nimeni nu si a dorit plecarea ta ..si automat nimeni nu a votat asa ceva!! Citez din ceea ce ai spus tu: Nu ma mai intereseaza ce face clubul..nu ma mai implic in nici un fel in activitatile lui..faceti bors!! este asa sau nu? si asta ai spus o anul trecut inainte de GXC 2017 , ceea ce s-a si vazut ca te ai tinut de cuvant! Nu te a mai vazut nimeni pe la nici un eveniment! Deci plecarea ta , ti au facut tu singur,singur te ai exclus , nu da vina pe unul sau mai multi din club ca ti ar fi dorit plecarea!! nimeni si niciodata nu a adus vorba de asa ceva!! Din contra multi dintre noi au spus-o am asa: PACAT CA CIPRIAN NUMAI ESTE ALATURI DE NOI SI CA NUMAI VREA SA FIE IMPLICAT ASA CUM ERA ODATA!! ERA OM DE BAZA! Si apropo..tu esti inca membru al CCG..legat de Aria Privata, daca de 1 an si ceva ,nu ai mai participat la nici un fel de discutie pe ea..cu ce iti este de folos? aia se poate scoate , se poate baga..dar cand ai acces la ea, din cate stiu trebuie sa vii cu propuneri, proiecte, planuri, ideei, pareri de bine sau de rau. De unde stii ca prin luarea Ariei Private , nu a fost doar asa de proba,, sa vedem cat de mult iti pasa de club, si cat de tare te activezi!! :unsure:
Următorul utilizator(ori) v-au spus Mulțumesc: l.atanasiu

Palavrageala acum 5 luni 2 săptămâni #25769

• cosman
  • Deconectat
  • Membru CCG
  • Membru CCG
Cam multe discuții pe aici! Ia mai "treacă - vă fleanca" La Tura de dealuri a lui Zaki nu se bagă nimeni. Deștepților!!!!

Palavrageala acum 5 luni 2 săptămâni #25777

• ciprian
  • Deconectat
  • Platinum Boarder
  • Platinum Boarder
"" prin hotararea majoritati "" ia uite ce ai scris aici Pedro !! Iar eu am întrebat Care sunt persoanele care au fost, " pentru " nu ? Să se știe, că nu voi fi supărat pe acele persoane. Vreau doar să știu în baza informațiilor care le am despre fiecare in parte, cât de indreptățiti sunt pe baza implicarii lor la bunul mers a clubului , participari la evenimente, aducerea de sponsori, organizarea de evenimente , sa poată decide acest lucru. Dupa câte văd nu mai pot spune nimic, și-au consumat toate resursele la acea sedintă ?
Pedro, mă adresez ție că doar tu prezinți clubul văd în această discuție : de ce nu suntem cu toții la fel ? Știu sigur că unii nu participa la nimic ce face clubul și au AP, știi asta ?

Palavrageala acum 5 luni 2 săptămâni #25780

• pedro
  • Deconectat
  • Membru CCG
  • Membru CCG
Vei afla anul asta de indreptatiri pt cei care se implica efectiv in activitatile clubului , aducere se sponsori sau de bunul mers al clubului!! Iar legat de cei care au arie privata si nu se implica absolut deloc..in nici un fel de eveniment...fie ea chiar si o simpla sedinta..cine ar mai fi?

Ultima Editare: de pedro.

Palavrageala acum 5 luni 2 săptămâni #25783

• muti
  • Deconectat
  • Membru CCG
  • Membru CCG
  • Postări: 2991
  • Mulțumiri primite: 1714

ciprian a scris: ... Asa sa întâmplat și cu Marius, Cristi, Florin, Monica, Çosmin, Silviu, ...... pur si simplu au fost dați afară. .... Unii pleacă , doar unul rămâne !!! .

Chiar daca nu imi place publicitatea si nu imi face placere balacareala in public (pentru ca pur si simplu nu ma caracterizeaza), iti transmit pe aceasta cale - pentru cultura ta generala ca sa :
- Marius si Cristi cand inca erau la CCG, au ales sa defileze si sa se promoveze ca MausBike Team; Florin - s-a dus pur si simplu la ei in echip.
CCG-ul era prea incepator pentru valoarea lor, iar presedintele era plin de vicii. Culmea este ca la inceputuri, toata lumea avea aceste obiceiuri de care se tot pomeneste in ultima vreme (bautura si femei). Curgea bautura valuri pana dimineata, de ma mir cum ne mai primeau femeile acasa. (daca nu ma crezi am dovezi - le-as pune intr-un album pe FB, dar cred ca o sa imi inchida FB-ul contul).
- Monica a plecat de buna voie si nesilita de nimeni si tot de buna voie a venit inapoi la CCG
- Cosmin - a ales Geiger Team cu buna stiinta, pentru ca era tanar si cauta performanta - nu a fost data afara de nimeni
- Silviu - nu a fost de acord cu anumite idei si si-a ales propria cale - BW
In cazul tau, cand te inscrii in numele altui club sau nu mentionezi nici unul, cand faci grup comun cu alt club, cand nu iti saluti nici macar colegii care munceau la traseul GXC - care ar fi cloncluzia care o putem trage???
Cand erai de partea asta a baricadei "scuipai pe Maus&Co, acum s-a intors roata) - stai linistit ca am mai fost la filmul asta de n ori
Nu astept raspuns.

PS: Ai fost cel mai activ membru in ultimele 2 zile, decat toti membrii la un loc intr-un an.
Sarbatori cu bine si liniste sufleteasca la toata lumea!

Palavrageala acum 5 luni 2 săptămâni #25787

• ciprian
  • Deconectat
  • Platinum Boarder
  • Platinum Boarder
Știu trecutul fiecăruia din cei plecați, care , cum și de ce au plecat.
Cu care club m- am înscris. ? Ai vazut tu undeva vreun altl club trecut de mine ? Nu vorbi, nu ai dovadă. Legat ce a vazut nu stiu care , asa unul care o bate de muscă si care mă cauta pe mine pe la toate concursurile sa vada daca ma duc , nu ma duc...... la Moieciu am fost inscrisi cu toții de o singură persoana, iar în glumă sau mai în serios ne- a înscris cu un nume.. Iar acum regretă că ma bagat . Daca tot e unul mai căutător așa, ar trebui să vedeți că sunt concursuri din trecut unde membrii clubului au uitat să treacă pe cine reprezinta și nu a murit nimeni. Si apropo , cu ce nume te-ai înscris de fiecare dată cred la Gentleman Race ? Cei aia SixBulet ( sper ca am scris corect ) ? S- a suparat cineva ? Nu cred. . Tot ce scrii la numele clubului este 5% pe lângă ce înseamna purtarea echipamentului in concurs.
Legat de salut unde chiar dacă noi doi nu ne înțelegem, a fost vreodată situația să ne întâlnim și să nu te salut ? Eram la antrenament alergăm și ar fi trebuit să vă văd pe voi la 30 m în pădure ? Când a strigat Adi, doar i- am recunoscut vocea atât, în rest nu am vazut cine și cum era.. Jos pe drum mi-au spus Ion și Gabi că sunteți și voi., cu ei am stat de vorbă. Astea sunt niște copilării.
Am simțit un apropo la muncă pentru Gxc, le-am spus lui Sorin, Adi, Zaki încă de la ziua ultimului, eu mi-am facut partea de muncă toată toamnă când am fost la curațat traseul cu bucle si care coincide cu GXC., adică de sus de la stejarul lui Geo până la coborărea printre copaci și tot gâtul de lebădă cu porțiunea de pe vale. Miercuri de miercuri și chiar Sâmbătă câteodată stăteam până plecăm pe întuneric. Ia și-l întreabă pe Jiga. Am cerut cuiva sa vina , am facut eu vreo referire ca eu am muncit si altii , nu ?
Cred că confunzi persoană, niciodată nu am scuipat în Mauși i.,așa cu spui. Da, nu am fost de acord cu ce au făcut și chiar le am spus-o de atunci. Problema nu eram eu, eu eram la mijloc între voi doi.

Ultima Editare: de ciprian.

Palavrageala acum 5 luni 2 săptămâni #25788

• ciprian
  • Deconectat
  • Platinum Boarder
  • Platinum Boarder
Văd că lumea nu are curaj , sau poate nu au intrat încă pe pagină să spună care și cum au votat. Acesta nu este un grup unit , fără să jignesc pe cineva. Clubul nu mai este ce a fost , sau ce reprezenta cândva. Iar eu nu îmi mai văd locul în el.

Asa ca pentru liniștea voastră eu părăsesc clubul, e mai bine așa.

Palavrageala acum 2 luni 2 zile #26059

• cosman
  • Deconectat
  • Membru CCG
  • Membru CCG
Salutare! Astăzi am plecata ora 7,43 la o tură de Scanteiesti. Când am ajuns acasă, am constatat că Strava mi a înregistrat plecarea la ora 6.43 (deci cu o oră mai devreme). Știe cineva la ce setări trebuie să umblu ca să îmi înregistreze ora plecării corect? Mulțumesc!

Palavrageala acum 2 luni 2 zile #26060

• Aurelian
  • Deconectat
  • Platinum Boarder
  • Platinum Boarder
  • 0752177566
  • Postări: 603
  • Mulțumiri primite: 176
Verifica la setari sa fie ora dupa GPS nu setata manual.
Următorul utilizator(ori) v-au spus Mulțumesc: cosman

Palavrageala acum 2 luni 2 zile #26061

• cosman
  • Deconectat
  • Membru CCG
  • Membru CCG
Mulțumesc Aurelian.! Aplicația Strava o folosesc direct de pe telefonul meu mobil prin Android. Am să caut si în setările Strava recomandarea ta.

Palavrageala acum 2 luni 2 zile #26062

• cosman
  • Deconectat
  • Membru CCG
  • Membru CCG
PS: În ultima perioadă m am conectat la Strava cu contul de Facebook (oare de acolo să fie decalajul orar?). Încerc să mă conectez cu contul de email Yahoo și nu reușesc de pe telefon. Am să încerc acasă de pe PC.

Timp creare pagină: 0.594 secunde

Suntem pe Strava

© 2017 Clubul de Ciclism Galați. Toate drepturile rezervate. Utilizează machetă dezvoltată de către JoomShaper